Opublikowane przez: Damian Pedrycz
Kategoria: Gdzie nad morze blisko Warszawy gdzie nad morze z dzieckiem Gdzie nad morze z dziećmi Gdzie najbliżej nad morze z Białegostoku gdzie najbliżej nad morze z wrocławia gdzie najbliżej nad morze ze śląska gdzie najlepiej nad morze gdzie wolne pokoje nad morzem hotele w krynicy morskiej krynica morska Krynica Morska apartamenty studio krynica morska hotele krynica morska hotele nad samym morzem Krynica Morska hotele noclegi blisko morza krynica morska majówka krynica morska nocleg>krynica morska noclegi>noclegi w krynicy morskiej Krynica Morska noclegi dla rodzin z dziećmi krynica morska wakacje Krynica Morska wakacje nad morzem Noclegi w Krynicy Morskiej blisko morza Uncategorized
Gdzie nad morze z Bydgoszczy

Gdzie nad morze z Bydgoszczy

Nad morze z Bydgoszczy

Gdzie nad morze z Bydgoszczy? Z pewnością najbliżej z Bydgoszczy i najszybciej będzie pojechać na urlop, wczasy czy wakacje do Krynicy Morskiej na Mierzei Wiślanej. Przede wszystkim można pojechać nową autostradą A1 do Swarożyna , skręcić na Malbork, dalej na Nowy Dwór Gdański, Stegna i Krynica Morska. Z pewnością  za niecałe trzy godziny będziecie w Krynicy Morskiej. Tu też czyste i szerokie plaże na Mierzei to 80 % lasów przeważnie iglastych. Krynica Morska to idealne miejsce dla alergików. Przede wszystkim czyste powietrze bez pyłków bogate w jod, morski piasek z  mikroelementami leczy też niektóre choroby skórne.

Przede wszystkim Mierzeja Wiślana to rezerwat przyrody, a oto jeden z nich:

Rezerwat faunistyczny ptaków (ornitologiczny) „Kąty Rybackie”

Rezerwat został utworzony na podstawie zarządzenia MLiPD z dnia 28.09.1957 r., w celu zachowania i ochrony naturalnego miejsca lęgowego kormorana czarnego Phalacrocorax carbo i czapli siwej Ardea cirenea. Ponadto obszar znajduje się na terenie gminy Sztutowo, w Kątach Rybackich (Nadleśnictwo Elbląg, Leśnictwo Kąty Rybackie). Powodem objęcia ochroną konfliktowego dziś gatunku była jego bardzo niska liczebność i zagrożenie wyginięciem. Wielkość europejskiej i polskiej populacji kormorana zmieniała się na przestrzeni wieków. Ptak ten prawie zawsze był traktowany jako szkodnik rybacki. W rezultacie w wielu krajach wytępiono go doszczętnie, a liczebność w całej Europie spadła do tego stopnia, że w latach 40-tych XX wieku stał się gatunkiem rzadkim. Od tego momentu podjęto działania ochronne i kormoran zwiększał swoją liczebność i zasięg. Gdzie nad morze z Bydgoszczy ? Do Krynicy .

Rezerwat kormoranów

Gniazdowanie kormoranów na Mierzei Wiślanej odnotowano już w drugiej połowie XIX w. Duża kolonia mieściła się w okolicach Przebrna, a po jej zniszczeniu ptaki przeniosły się w sąsiedztwo Kątów Rybackich. Pod koniec XIX w. i ta kolonia przestała istnieć, najprawdopodobniej ze względu na prześladowania ze strony ludzi. Ptaki powróciły na Mierzeję pod koniec lat 40-tych XX w. Na początku gnieździły się tu tylko czaple, później dołączyły kormorany. W 1957 r. utworzono tu rezerwat ornitologiczny o pow. 10,79 ha.

W 1959 r. kolonia liczyła 117 par kormoranów. Z pewnością obecnie jest to największa kolonia tego gatunku w Polsce i jedna z większych w Europie.

W związku z tym, że w ostatnich latach kolonia przesunęła się w kierunku zachodnim, wychodząc poza granice rezerwatu, w czerwcu 2000 r. powiększono powierzchnię rezerwatu do 102,54 ha, dodając do niego otulinę o pow. 62,86 ha.

W 2009 r. gniazdowało tu 8900 par kormorana. Obecnie liczebność ptaków z roku na rok spada, w roku 2015 było tu ok. 6500 par lęgowych.

Rezerwat stanowi niewątpliwie jedną z największych atrakcji przyrodniczych w naszym kraju.

Krynica Morska hotel na plaży

White hotel to nowy hotel 60 metrów od morza . Noclegi Krynica Morska

Damian Pedrycz