Noclegi blisko morza Bałtyckiego hotele blisko centrum i plaży, Willa Joker klimatyzowany pensjonat zaprasza na tanie noclegi Krynica Morska.

Noclegi Krynica Morska, hotele nad morzem.

Mierzeja Wiślana i okolice

Krynica jest jednym z najmniejszych, pod względem liczby ludności, miast w Polsce. Usytuowana na północy Polski, na małym skrawku lądu – Mierzei Wiślanej. Otoczona od północy wodami Morza Bałtyckiego, a od południa Zalewu Wiślanego. Porośnięta wiecznie zielonym, sosnowo – bukowym lasem, od dziesiątek lat przyciąga tysiące turystów. Co sprawia że turyści przyjeżdżają tu rokrocznie? Z całą pewnością klimat: czyste, obfitujące w jod powietrze, długie, piaszczyste plaże z miłym dla stóp piaskiem, wysokie, białe wzniesienia wydmowe. Idealnie nadające się do żeglarstwa, bogate w ryby, wody Zalewu Wiślanego oraz piękne, gęste lasy obfitujące w różne gatunki roślin i zwierząt.

Co roku Krynicę Morską odwiedza kilkanaście tysięcy spragnionych słońca, morskich kąpieli oraz innych atrakcji wczasowiczów. Specyfika Krynicy polega na tym, że każdy turysta znajdzie tu ulubioną formę wypoczynku. Mamy bowiem plaże z pełnym zapleczem turystycznym, tj. wypożyczalnią sprzętu wodnego, przebieralniami i barami nad wodą oraz miejsca dzikie i bezludne. Rosnącym powodzeniem cieszy się plaża w okolicach Piasków, którą upodobali sobie zwolennicy opalania nago.

Krynica

W Krynicy Morskiej każdy stosownie do nastroju znajdzie przestrzeń do wypoczynku w samotności, do zagubienia się w tłumie. Też  rozrywki w gronie przyjaciół, ale i do spotkania z bogactwem form życia przyrody. Z najwyższej wydmy tj. Wielbłądziego Garbu (48,5 m n.p.m.) obejrzycie Państwo piękny widok. Z jednej strony Bałtyku z drugiej Zalewu Wiślanego, którego horyzont zamykają Wzgórza Wysoczyzny Elbląskiej z Katedrą Fromborską. Niezapomniane chwile można przeżyć pośród 150 letnich drzew w Rezerwacie Buków, pomiędzy którymi spotkać można daniele, lisy ,dziki, jenoty oraz niezliczoną ilość ptactwa.

Należy również zobaczyć starą zabudowę miasta, pochodzącą z początku XX wieku stanowiącą zespół zabytkowych willi i pensjonatów, oraz latarnię morska jedną z niewielu na Wybrzeżu, która została udostępniona zwiedzającym.

Przebywając w Krynicy Morskiej można wybrać się na wycieczkę statkiem do Fromborka, Elbląga. Z pewnością dalej drogą lądową do Gdańska, Malborka lub też do Rezerwatu Kormoranów w Kątach Rybackich. Nocleg w Krynicy Morskiej. Polecam też hotele w Krynicy Morskiej przy samej plaży.

Krynica Morska

Chlubą Krynicy są ratownicy z Elbląskiego WOPR, dzięki którym Krynica zdobyła w 2003 r. drugie miejsce w konkursie najbezpieczniejszych kąpielisk w północnej Polsce.
Krynica Morska stara się o statut uzdrowiska dzięki obecności wód mineralnych. Przede wszystkim są to  chlorkowo – siarczanowo – magnezowo – sodowych, bromkowych, jodkowych, borowych, hipotermalnych, idealnie nadających się do celów leczniczych i rekreacyjnych. Na odwiedzających Krynicę Morską gości czekają noclegi w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych i kwaterach prywatnych, a także na polach namiotowych.

Krynica Morska położona jest w bardzo dobrym punkcie komunikacyjnym: z dala od zgiełku i gwaru, a jednak łatwo dostępna dla turystów. Można tu dojechać drogą lądową z Gdańska 79 km, Elbląga 61 km, Warszawy 360 km, a także drogą wodną z Elbląga, Fromborka. Noclegi Krynica Morska czynne cały rok.

Frombork

Okolice – Katedra we Fromborku. Przede wszystkim niewielkie miasteczko usytuowane po przeciwnej stronie Zalewu Wiślanego, oddalone od Krynicy Morskiej w linii prostej o 7,5 km. Dlatego od końca XIII wieku był siedzibą kapituły warmińskiej. Z pewnością znajduje się tu piękna katedra z muzeum Mikołaja Kopernika.

Krynica Morska i okolice – Bursztyn – Muzeum bursztynu w Stegnie. Dlatego w Stegnie prezentowane są najciekawsze eksponaty brył bursztynu i inkluzji. Przede wszystkim pochodzą one z prywatnych zbiorów właściciela Muzeum Wojciecha Głodzika.

Muzeum Stutthof w Sztutowie

Krynica Morska i okolice – Brama do Muzeum Stutthof. Położone jest tuż za wsią Sztutowo. Przede wszystkim znajdują się baraki mieszkalne więźniów, komora gazowa, krematorium, ogrodzenie z drutu kolczastego wraz z wieżami strażniczymi. Obóz Koncentracyjny Stutthof.

Kąty Rybackie

Krynica Morska i okolice – Kormoran Czarny – Kąty Rybackie. Znajdują się tam szerokie, piaszczyste plaże oraz rezerwat przyrody kormorana czarnego Kąty Rybackie. Jest to największa w Europie ostoja kormoranów.

Gdańsk

Okolice – Żuraw w Gdańsku. Początki miasta sięgają X wieku. W źródłach pisanych nazwa Gdańsk pojawiła się w 999 roku w “Vita Sancti Adalberti”- “żywot św. Wojciecha” jako urbs Gyddanyzc.

Elbląg

Elbląg – z pewnością widok Starówki. Z pewnością początki Elbląga datują się na rok 1237, kiedy nad brzegiem rzeki Elbląg Krzyżacy zbudowali zamek, wokół którego wkrótce rozrosła się osada. W 1246 r. Elbląg otrzymał prawa miejskie.

Malbork

Krynica Morska i okolice – to przede wszystkim zamek krzyżacki w Malborku. Malbork kojarzy się zazwyczaj z potężną, średniowieczną warownią krzyżacką dominująca nad nizinnymi Żuławami. Malbork to jednak nie tylko zamek. Krynica Morska noclegi, hotel nad morzem na wypady po okolicy.

Zobacz atrakcje Krynicy Morskiej.