Artykuły - Krynica Morska

Znajdziesz tutaj teksty związane z Krynicą Morską
4 Lut

Krynica Morska

KRYNICA MORSKA

Krynica Morska jest znanym kurortem leżącym na Mierzei Wiślanej między otwartym Morzem Bałtyckim i Zalewem Wiślanym od północy otacza ją Zatoka Gdańska. Łagodnie obniżające się dno morskie stwarza doskonałe warunki do kąpieli. Fale morskie uatrakcyjniają kąpiel a wolniejsza wymiana wód powoduje, że jej temperatura jest znacznie wyższa. Po stronie Zalewu Wiślanego jest molo, przystań rybacka, jachtowa i żeglugi pasażerskiej. Kursujące tam statki pasażerskie oferują wycieczki do Fromborka, Elbląga i Kaliningradu. Krynica Morska to również nadmorskie plaże kilkudziesięciometrowej szerokości z miłym dla stóp piaskiem, na których podczas spacerów można spotkać okazałe kamienie morskie zwane jantarem lub bursztynem.

Miasto liczy sobie obecnie 1248 mieszkańców i zajmuje obszar równy 10.204 ha.

Znaczną część terenów Krynicy Morskiej zajmują lasy głównie to bory sosnowe, w których sporo jest dębów, buków i osik a w okolicy Przebrna stanowią relikt dawnego lasu mierzejowego i uznane są za rezerwat. W lasach tych można spotkać dziki, sarny i jelenie a zbiorniki wodne są miejscem odpoczynku i żerowania dla wielu ptaków podczas ich wiosennych i jesiennych wędrówek. Znaczną część terenów Krynicy Morskiej zajmują lasy głównie to bory sosnowe, w których sporo jest dębów, buków i osik a w okolicy Przebrna stanowią relikt dawnego lasu mierzejowego i uznane są za rezerwat. W lasach tych można spotkać dziki, sarny i jelenie a zbiorniki wodne są miejscem odpoczynku i żerowania dla wielu ptaków podczas ich wiosennych i jesiennych wędrówek.

Tu każdy stosownie do nastroju znajdzie przestrzeń do wypoczynku w samotności, rozrywki i zabawy w gronie przyjaciół ale i do indywidualnego spotkania z bogactwem form życia przyrody. Baza noclegowa i gastronomiczna pozwala na przyjęcie dużej liczby gości chcących spędzić urlop w Krynicy Morskiej, każdy znajdzie tu nocleg o odpowiadającym mu standardzie, liczne ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, kwatery prywatne, pola namiotowe i campingowe. Także najwybredniejszy smakosz może zaspokoić swoje potrzeby w restauracjach, barach, punktach gastronomicznych punktach i stołówkach specjalizujących się w obiadach domowych.

Obecnie niemało troski o wypoczywających wykazują władze samorządowe tego urokliwego miasteczka organizując różne imprezy kulturalne i sportowe gdzie można uczestniczyć w regatach jachtów po Zalewie Wiślanym, brać udział w turniejach piłki plażowej a przede wszystkim korzystać ze słońca. Obecna Rada Miasta Krynicy Morskiej aktualnie podejmuje przedsięwzięcia inwestycyjne zmierzające do poprawy infrastruktury pozwalające na podniesienie standardu usług turystycznych oraz dających możliwość korzystania z odpoczynku w okresie całego roku.

Jak do nas dojechać?

Oczywiście najwygodniej samochodem. Jeżeli jednak nie posiadacie własnego środka transportu proponujemy dojazd pociągiem do Elbląga lub Gdańska, a dalej autobusem PKS.
Watro też sprawdzić bezpośrednie dalekosiężne połączenia autobusowe. W sezonie letnim wiele przewoźników uruchamia kursy bezpośrednio do Krynicy Morskiej np. PKS Radom, PPKS Warszawa, Polski Express

Życzymy miłej podróży i do zobaczenia w Krynicy Morskiej.