Artykuły - Krynica Morska

Znajdziesz tutaj teksty związane z Krynicą Morską
4 Lut

Sztutowo most zwodzony

Most zwodzony w Sztutowie

Przede wszystkim przez wiele lat nieczynny, rdzewiejący, przedstawiał obraz nędzy i rozpaczy. Podczas pierwszych rejsów Wisłą Królewiecką zastanawiałem się, czy kiedykolwiek jeszcze będzie uruchomiony – przecież nawet Wisłę Królewiecką zdegradowano ze szlaku wodnego do pozaklasowego „rowu melioracyjnego”. Tak się jednak stało! Dlatego dzięki rewitalizacji szlaku w latach 2005-2006 naprawiono i uruchomiono most. Przez dwa lata jednak otwierany był sporadycznie i nie miał stałych godzin otwarć. Przyczyną był znikomy ruch wodny, wynikający ze zbyt niskich linii wysokiego napięcia. Jednak gdy późną jesienią 2007 podniesiono „druty” do wysokości 15-16 metrów, już w 2008 roku most miał stałą obsadę i wyznaczone godziny otwierania – w dwugodzinnym „takcie” od 10 do 18. Ciekawostką jest stanowisko obsługi mostu. Znajduje się ono wewnątrz betonowego cokołu, schodzi się tam po ciasnych schodkach. Z zewnątrz widoczne jest charakterystyczne przypominające „bunkrowe” okno.

Sztutowo most zwodzony


Most zwodzony w Sztutowie przed remontem w 1999 roku.Sztutowo most zwodzony

Sztutowo most zwodzony
W trakcie remontu lata 2005-2006…Sztutowo most zwodzony

Sztutowo most zwodzony
i po jego zakończeniu w 2007 roku, Sztutowo most zwodzony

Sztutowo most zwodzony
Zaraz za mostem, na lewym brzegu możemy zacumować do wygodnej, solidnej drewnianej kei. Sąsiadujący teren jest często miejscem różnych lokalnych imprez, koncertów i zabaw.

Krynica Morska hotele nad samym morzem

Hotele nad samym morzem w Krynicy Morskiej to z pewnością najbardziej poszukiwane lokalizacje na wakacje, wczasy czy na urlop. Dlatego też proponuję zadzwonić z wyrzeczeniem i zarezerwować wybrany pokój lub apartament z widokiem na morze.