Rybina most zwodzony

Drogowy most zwodzony w Rybinie, na Szkarpawie, jest przede wszystkim fragmentem Węzła Wodnego Rybina (opis – klikamy tutaj) w skład którego wchodzą: drogowy most zwodzony na Wiśle Królewieckiej, która w Rybinie łączy się ze Szkarpawą, obrotowy most kolejowy na Szkarpawie, stacja pomp – która odcina Linawę, łączącą się tu niegdyś ze Szkarpawą. Nieco dalej do Szkarpawy wpada Tuga, jedna z najpiękniejszych żuławskich rzek.

most zwodzony
Panorama mostu od strony zachodniej, od Drewnicy. Fotografia z pomostu cumowniczewgo dla jachtów. Przede wszystkim na lewym przyczółku mostu widać tablicę z godzinami otwarć. Fot. Piotr Salecki (2009)

Rybina most zwodzony
Tablica z godzinami otwarć, aktualna także w sezonie 2010 i 2011. Fot. Piotr Salecki (2009) Rybina most zwodzony

kanał
Panorama mostu od strony zachodniej, od Drewnicy. Z lewej strony widoczna keja dla jachtów. Fot. Piotr Salecki (2009)
most
Most w początkowym stadium otwierania. Fot. Piotr Salecki (2009)

Rybina
Pomost cumowniczy na Szkarpawie przed mostem od strony wschodniej (od Drewnicy). Przede wszystkim jachty z wysokimi masztami muszą uważać na konary drzew, może być też koniecznie podniesienie miecza nieco w górę. Fot. Piotr Salecki (2009)

Krynica Morska hotele nad samym morzem.

White Resort położony nad samym morzem, przede wszystkim z pokoi widok na morze i las sosnowy. Z pewnością najlepsza lokalizacja i najwyższy standard. Do morza zaledwie 60 m. Przede wszystkim noclegi z wyżywieniem. Z pewnością jest też wypożyczalnią rowerów.

Noclegi w Krynicy Morskiej.

Tanie noclegi w Krynicy Morskiej, przede wszystkim pokoje z klimatyzacją – Willa Joker. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W Krynicy Morskiej są noclegi w każdym standardzie i na każdą kieszeń. W centrum Krynicy właśnie oddano ścieżkę rowerową wzdłóż Zalewu Wiślanego. Na pewno będzie to duża atrakcja dla Gości. Przede wszystkim będzie też można pospacerować po promenadzie wzdłóż Zalewu. Z pewnością atrakcja turystyczną od 2021 będzie możliwość zobaczenia przekopu Mierzei Wiślanej z bliska.  Od czerwca 2021 ma być czynny pierwszy most zwodzony, z pewnością z mostu będzie można zobaczyć postęp prac związanych z przekopem. Przekop już jest atrakcja turystyczną, Goście wynajmują rowery z wypożyczalni rowerów i jeżdżą zobaczyć postępy prac.

Noclegi Krynica Morska

Hotel Krynica Morska