What are you looking for?
nocleg krynica morska, noclegi blisko morza, Uncategorized

Krynica Morska port

Jan Romaniuk
12 grudnia 2021
0 like
411 Views
Wstecz

Krynica Morska port

Krynica Morska port, noclegi nad morzem.

W Krynicy Morskiej jest jeden zmodernizowany port jachtowy który to w dalszym ciągu jest rozbudowywany. Są tu też dwa porty rybackie, jeden od strony Zalewu Wiślanego a drugi od strony Zatoki Gdańskiej przy wejściu na plażę nr 30.

port jachtowy

Inwestycja UM Krynicy Morskiej.

Przede wszystkim w ramach zadania jest przewidziana rozbiórka istniejącego hangaru oraz budynku klubowego. Na pewno rozpoczęto budowę kompleksowo wyposażonego budynku do obsługi portu z zapleczem socjalno-sanitarnym oraz zagospodarowaniem terenu. Najpewniej zbudują też pomost pływający na 13 stanowisk. Wartość umowy ogółem brutto wynosi 7 605 090,00 złotych. Na tę kwotę składa się dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 5 255 550,00 zł oraz 927 450,00 zł wkładu własnego.

Inwestycja Urzędu Morskiego

13,2 mln zł pochłonie rozbudowa pirsu pasażerskiego w morskim porcie jachtowym w Krynicy Morskiej. Obecnie molo dla pasażerów ma 100 m długości, w ramach modernizacji zostanie wydłużone o 65,5 m.

W ramach tego samego zadania poszerzone do 38 m zostanie wejście do portu, co ma skutkować, jak poinformowano, zmniejszeniem falowania wewnątrz portu. Wydłużone molo będzie równocześnie stanowić falochron osłonowy także zmniejszający falowanie w basenach portu.

Najpewniej właśnie falowanie oraz spłycenie głębokości w okolicach pirsu do około 1,3 m ogranicza dostępność portu dla niektórych jednostek oraz pełne wykorzystanie infrastruktury portowej. Na pewno zaplanowano od narożnika nasady pirsu w stronę ulicy Gdańskiej, wydłużenie nabrzeża postojowego. Z pewnością na dalszym odcinku wykonane zostanie umocnienie brzegów wschodniego i północnego.

Poza tym przy zmodernizowanym pirsie cumować będą statki pasażerskie białej floty i jednostki Urzędu Morskiego w Gdyni. Przede wszystkim wspomniane działania rozwiążą problem falowania w porcie, poprawią bezpieczeństwo. Tu też umożliwią pełne wykorzystanie infrastruktury oraz podwyższą dostępność portu dla różnych jednostek.

Wszystko ma być gotowe do końca 2022 r. Na pewno w ostatnim czasie podpisano umowę na unijne dofinansowanie inwestycji – wyniesie 11,2 mln zł. Z pewnością pochodzisz sobie po nowym molo za rok.

Wkrótce Urząd Morski w Gdyni ma podpisać z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa umowę na dofinansowanie budowy falochronu zachodniego. Ma on mieć  długości 134 m, Basen III – Nowa Karczma.

hotel w Krynicy Morskiej

hotel w Krynicy Morskiej noclegi

Hotele Krynica Morska

White Resort Krynica Morska zaprasza na noclegi nad samym morzem cały rok. Tu też wypożyczysz rowery w tym rowery elektryczne. Przede wszystkim pochodzisz po plaży i pooddychasz czystym powietrzem bogatym w jod. Zrób rezerwacje z wyprzedzeniem, wybierz najładniejszy pokój. Chciałbyś z pewnością pokój z balkonem i z widokiem na morze. Najpewniej znalazłeś najlepszą lokalizację w Krynicy Morskiej. Zadzwoń i zarezerwój już dziś. Życzysz sobie pokój z klimatyzacją? Uwierz że będziesz zadowolony i z pewnością do nas wrócisz. Na pewno też polecisz nas swoim znajomym. Proponuje zrobić rezerwacje z dużym wyprzedzeniem. Chcesz to najlepiej zadzwoń.

Noclegi nad morzem

Leave a Comment

Strona używa ciasteczek pamięci podręcznej. Cookie Policy