What are you looking for?
Noclegi w Krynicy Morskiej

Noclegi w Krynicy Morskiej

Noclegi w Krynicy Morskiej

krynica morska noclegi przy plaży, nocleg krynica morska nad morzem, noclegi w Krynicy Morskiej

Noclegi w Krynicy Morskiej

krynica morska centrumNocleg w Krynicy Morskiej

Noclegi w Krynicy Morskiej blisko morza. Przede wszystkim nowy luksusowy hotel White położony nad samym morzem zaprasza na noclegi blisko morza rodziny z dziećmi przez cały rok. Pokoje z pewnością z widokiem na morze i las sosnowy oddzielający hotel od morza. Krynica Morska stara się o status uzdrowiska a nasz hotel znajduje się w pierwszej najlepszej strefie  klimatycznej. Z pewnością jest tu najlepsze czyste powietrze z dużą  ilością  jodu i cisza.

Tani klimatyzowany pensjonat Willa Joker zaprasza na tanie noclegi w centrum Krynicy od maja do końca września. Krynica Morska noclegi blisko morza, pokoje dwuosobowe i pokoje czteroosobowe. Pokoje dwuosobowe z balkonami z widokiem na Zalew Wiślany.

Hotele Krynica Morska

 Z pewnością przyroda

Noclegi w Krynicy Morskiej

Noclegi w Krynicy Morskiej
Grobla Sobieszewska

Flora

Przede wszystkim warunki klimatyczne oraz glebowe powodują, że na terenie mierzei wykształciła się roślinność charakterystyczna dla wybrzeża. Dlatego w podziale geobotanicznym roślinność ta jest zaliczona do „Krainy Wybrzeża”[10].

Roślinność Mierzei Wiślanej występuje w charakterystycznych pasmach. Z pewnością podstawową roślinnością plaży jest honkenia piaskowa[11], rukwiel nadmorska[12], powodująca między innymi hamowanie wydm[11]. Oprócz tego występują inne słonorośla związane z siedliskami plaż np. solanka kolczysta[13].

Poza tym na wydmie białej dominują luźno rosnące trawy. Typowymi trawami polskiego wybrzeża są piaskownica zwyczajna oraz wydmuchrzyca piaskowa[14]. Oprócz traw rzadko występuje lepiężnik oraz groszek nadmorski[15], a także bylica polna, która rośnie również poza strefą nadmorską[16].

Tu też na wydmie szarej oprócz roślin występujących na wydmie białej pojawia się wiele zielenic, sinic[16] oraz turzyca piaskowa[17], szczotlicha siwa[18], kocanki piaskowe[19]. Dzięki zwiewaniu obumierających roślin na wydmach tych tworzy się niewielka warstwa próchnicy[16].

Naturalną roślinnością centralnej części mierzei jest bór sosnowy. Sosna zwyczajna jest drzewem, które bardzo dobrze radzi sobie w trudnych warunkach. Sosna jest rośliną pionierską na wydmie szarej. Ze względu na działalności wiatru sosny rosnące na wydmach są mocno zdeformowane[20] korony oraz pnie są niesymetryczne[21]. Oprócz sosny w borach sosnowych rosną: jałowiec pospolity i wierzba piaskowa[22]. W runie boru sosnowego występuje wrzos zwyczajny[23], bażyna czarna oraz borówka brusznica[24].

Przede wszystkim ochrona przyrody

Na Mierzei Wiślanej znajdują się Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana oraz cztery rezerwaty przyrody:

Nocleg Krynica Morska

Noclegi Krynica Morska

Krynica Morska noclegi

Strona używa ciasteczek pamięci podręcznej. Cookie Policy