Opublikowane przez: Damian Pedrycz
Kategoria: Atrakcje bursztyn hotel krynica morska Uncategorized
Bursztyn Krynica Morska

Bursztyn w Krynicy Morskiej

Hotele nad morzem, bursztyn w Krynicy Morskiej, noclegi Krynica Morska

Bursztyn w Krynicy Morskie, czyli tak zwane złoto Bałtyku, to jedna z najpiękniejszych pamiątek, jaką możemy przywieźć znad morza. Jednak jeśli zależy nam na większych kawałkach bursztynu, musimy odwiedzić Bałtyk w okresie jesienno-zimowym, kiedy to sztormowe pogody mają ogromny wpływ na pojawienie się tego kamienia na krynickich plażach. Bursztyn to inaczej zastygła żywica sosny, którą ludzie zbierają i cenią od tysięcy lat. Obecnie bursztyn to cenny surowiec – w skupach można za niego otrzymać nawet kilkaset złotych za kilogram. Nie wszyscy jednak pozyskują bursztyn w celach finansowych. Dla niektórych stanowi on niesamowitą pamiątkę, czy też ozdobę salonu, inni natomiast wytwarzają z niego nalewki. Bursztyn można zbierać tylko ręcznie – nie można do tego używać maszyn do prac ziemnych.

Hotel nad morzem

Najlepszy hotel nad morzem, hotel przy samej plaży, to idealne rozwiązanie dla osób przyjeżdżających w celu poszukiwania bursztynu. Im bliżej morza się znajdujemy, tym lepiej. Poławianie bursztynu polega głownie na obserwacji pogody i wiatru, bo to właśnie od tych warunków atmosferycznych zależy, czy mamy po co iść na plażę. Oprócz tego, że wybraliśmy hotel najbliżej plaży w Krynicy Morskiej, warto zaopatrzyć się w lampkę UV, która pomoże nam w znalezieniu Jantaru podczas nocnych spacerów. Szukanie bursztynu wymaga jednak wiele cierpliwości i ciepłej, nieprzemakalnej odzieży. Zimą, w lodowatych morskich fal, buszują prawdziwi poławiacze bursztynu. Mając nieodpowiednią odzież, łatwo o przeziębienie.

Krynica Morska

Krynica Morska stoi przed Wami otworem. Chcesz spróbować swoich sił w poławianiu bursztynu? Wybierz hotel Krynica Morska, hotel nad morzem i obserwuj pogodę. Jeśli tylko pojawią się sztormy i odpowiednio silne wiatry, nie czekaj. Wiatr potrafi płatać figle poławiaczom. W zaledwie kilka minut potrafi zmienić kierunek i zabierać w głąb morza cały wyrzucony bursztyn. Warto więc uzbroić się w cierpliwość. Każdy w końcu trafi na swój pierwszy, piękny kawałek. Wybierz więc dogodną dla Ciebie datę przyjazdu i zarezerwuj wymarzony hotel nad Bałtykiem. Do zobaczenia na plaży

Damian Pedrycz