What are you looking for?
Gdzie nad morze w Polsce|Krynica Morska

Gdzie nad morze w Polsce|Krynica Morska

Gdzie nad morze w Polsce

Gdzie nad morze w Polsce w Krynicy Morskiej, Krynica Morska gdzie nad morze, hotele nad morzem w Polsce

Gdzie nad morze w Polsce

krynica morska port jachtowy 2Przede wszystkim gdzie nad morze w Polsce, może nad morze najlepiej będzie do Krynicy Morskiej. Krynica Morska to czyste i szerokie plaże i blisko jadąc autostradą A1  lub trasą S7. Liczne hotele nad samym morzem, pensjonaty i kwatery prywatne to baza noclegowa ok. 40 tysięcy miejsc noclegowych blisko morza. Krynica Morska to park krajobrazowy i 92 % lasów przeważnie sosnowych, to również czyste powietrze i czyste plaże. Krynica Morska to moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych a i blisko zarówno z Warszawy jak i ze Śląska, Z Białegostoku jak i z Olsztyna i Bydgoszczy.

Przede wszystkim przyroda na Mierzei Wiślanej

hotele nad morzem w polsce

Grobla Sobieszewska

Flora

Przede wszystkim warunki klimatyczne oraz glebowe powodują, że na terenie mierzei wykształciła się roślinność charakterystyczna dla wybrzeża. Dlatego w podziale geobotanicznym roślinność ta jest zaliczona do „Krainy Wybrzeża”

Z pewnością roślinność Mierzei Wiślanej występuje w charakterystycznych pasmach. Z pewnością podstawową roślinnością plaży jest honkenia piaskowa, rukwiel nadmorska, powodująca między innymi hamowanie wyd. Oprócz tego występują inne słonorośla związane z siedliskami plaż np. solanka kolczysta.

Dlatego na wydmie białej dominują luźno rosnące trawy. Typowymi trawami polskiego wybrzeża są piaskownica zwyczajna oraz wydmuchrzyca piaskowa. Oprócz traw rzadko występuje lepiężnik oraz groszek nadmorski[, a także bylica polna, która rośnie również poza strefą nadmorską.

Na wydmie szarej oprócz roślin występujących na wydmie białej pojawia się wiele zielenic, sinic oraz turzyca piaskowa, szczotlicha siwa, kocanki piaskowe. Dzięki zwiewaniu obumierających roślin na wydmach tych tworzy się niewielka warstwa próchnicy.

Naturalną roślinnością centralnej części mierzei jest bór sosnowy. Sosna zwyczajna jest drzewem, które bardzo dobrze radzi sobie w trudnych warunkach. Sosna jest rośliną pionierską na wydmie szarej. Ze względu na działalności wiatru sosny rosnące na wydmach są mocno zdeformowane korony oraz pnie są niesymetryczne. Oprócz sosny w borach sosnowych rosną: jałowiec pospolity i wierzba piaskowa. W runie boru sosnowego występuje wrzos zwyczajny bażyna czarna oraz borówka brusznica.

Przede wszystkim ochrona przyrody

Na Mierzei Wiślanej znajdują się Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana oraz cztery rezerwaty przyrody:

  • Ptasi Raj W całości na terenie Gdańska
  • Mewia Łacha Częściowo na terenie Gdańska
  • Kąty Rybackie
  • Buki Mierzei Wiślanej.

Podsumowując, na wakacje tylko do Krynicy Morskiej.

hotel Krynica Morska

noclegi krynica morska

Strona używa ciasteczek pamięci podręcznej. Cookie Policy