Gdzie najbliżej nad morze z Wrocławia

Najszybciej nad morze nie tylko z Wrocławia będzie autostradą A1. Jeśli planujecie jechać nad morze autostradą A1 z pewnością najbliżej nad morze będzie do Krynicy Morskiej w Pomorskim, blisko Gdańska. Krynica Morska to nadmorski już przedwojenny kurort na wakacje, wczasy, urlop czy na weekend.

Pokój rodzinny

Pokój rodzinny dla max 6 osób

Krynica Morska leży w Parku Krajobrazowym Mierzeja Wiślana który jest porośnięty w ok. 80%  starym lasem sosnowym. Przede wszystkim w parku jest pięć różnych rezerwatów przyrody.   Jeden z nich ro rezerwat Buki Mierzei Wiślanej:

krynica morska hotel

Lasy na Mierzei zajmują ogromną część jej powierzchni. Współcześnie dominującym gatunkiem, nadającym Mierzei borowy charakter, jest sosna zwyczajna (Pinus sylvestris), nasadzana tu od końca XIX wieku w celu stabilizacji wydm. Niegdyś rosnące tu lasy liściaste, zostały przetrzebione przez człowieka, co spowodowało uruchomienie piaszczystego podłoża. Stare drzewa zachowały się do dziś w niewielu miejscach, jak na przykład w okolicach Przebrna – m. in. w rezerwacie przyrody „Buki Mierzei Wiślanej”. Powstał on w 1962 roku, na podstawie Zarządzenia Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 15.05.1962 r., w celu zachowania jedynego, naturalnego stanowiska buka na tym terenie. Zarządcą jest Nadleśnictwo Elbląg – Leśnictwo Przebrno.

Wiek drzewostanu bukowego wynosi około 200 lat. Domieszkę stanowią świerk pospolity, dąb szypułkowy, sosna zwyczajna i brzoza brodawkowata. Pojedynczo spotyka się też stare osobniki modrzewia europejskiego i daglezji zielonej.

Na niewielkiej powierzchni 7 hektarów rozwinęła się różnorodna roślinność, związana z urozmaiconą morfologią terenu. Bardzo licznie występuje jedna z naszych polskich lian – chroniony bluszcz pospolity. W niewielkich obniżeniach rozwinęły się płaty olsu. Niedawno stwierdzono w rezerwacie występowanie interesującego gatunku grzyba pod ochrona ścisłą – podgrzybka pasożytniczego . W rezerwacie odnotowano występowanie co najmniej: 82 gat. porostów, 7 gat. grzybów naporostowych, 2 gat. grzybów nażywicznych (Kowalewska i Kukwa 2013).

Przede wszystkim malowniczy charakter tego miejsca zachęca do spacerów oraz zadumy nad burzliwą historią lasów

Gości z Wrocławia zapraszamy nad Polskie Morze Bałtyckie na czyste i szerokie plaże i na czyste bogate w jod powietrze. Mierzeja Wiślana to 92 % lasów i bardzo dobry klimat dla alergików i innych chorych na drogi oddechowe. Tak naprawdę to każdy z nas ma problemy z oddychaniem a jod jest potrzebny nie tylko w chorobach druk oddechowych. Sole i mikroelementy zawarte w morskim piasku też leczą szczególnie choroby skóry.

Hotele nad samym morzem

Noclegi Krynica Morska

Krynica Morska apartamenty studio

Krynica Morska noclegi

wpis